Uzmanlıkları

AKUPUNKTUR
OZON TEDAVİSİ
HACAMAT TEDAVİSİ
KOLON TEMİZLİĞİ TEDAVİSİ
BİTKİSEL İLAÇLARLA (FİTOTERAPİ) TEDAVİ
PRP TEDAVİSİ
MAGNETO TERAPİ
LAZER TEDAVİSİ

Akupunktur vücud yüzeyindeki bazı belli noktaların iğnelenerek uyarılması ile vücudun bağışıklık sistemini uyaran, enerji dengelenmesini sağlayan bununla hastalıkların oluşumunu engelleyen ve tedavi eden bir disiplindir.

Bu tedavi çoğunlukla tek kullanımlık iğnelerle yapılır.

5000 Yıldır TCM (Geleneksel Çin Tıbbı) yöntemi olarak Çin’ de kullanılırken son 50 yıldır dünyaya yayılmış ve son 10 yıldır ülkemizde popüler hale gelmiştir. Akupunktur tedavisinin Avrupaya açılımıyla birlikte Fransa ve İngiltere başta olmak üzere akupunktur tedavisine yeni açılımlar olarak kulak akupunkturu devreye girmiştir.

Akupunktur öğrenimi genellikle hekimlerin hayatının bir döneminde akupunktur ile tanışması fakat şüpheyle bakılan bir yöntemin orjinal cazibesi sebebiyle hekimleri peşine takması suretiyle olmaktadır.

Avrupanın akupunkturüstadı Dr. Felix Mann akupunkturla karşılaşmasını şöyle anlatır;

Cambiridge Üniversitesinde doktor olduktan sonra Strazbourg’ a ziyaret için gittiği arkadaşında akut apandisit gelişti. Ortodoks tıbbına göre hemen ameliyat edilmeli ve apendixi hemen alınmalı idi, Ancak arkadaşı ameliyatı kabul etmedi. Özel doktoru dizinin altına bir iğne batırdı ve 15 dakikada ağrısı bulantısı ve karnındaki sertliği geçti. Ve bu bulgular sonradan tekrarlamadı.

Bu hadise üstad Felix Mann’ in akupunkturu öğrenmeye başlamasına sebeb olmuştur.

Enerji tıbbı uygulamaları insanın enerji bedeninin 1960 yılında Koreli Dr. Bankman tarafından gösterilmesi ve 2002 yılında Japonlar tarafından bilimsel olarak dünyaya sunulmasından itibaren dünya bağlık örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’ nca tasdik edilerek ülkemizde uygulanmaya başladı.

Bugün Türkiye’ de uygulanmakta olan ortodoks tıbbına göre çok şaşırtıcı gözükse bile mevcut bilgilerimizi ciddi şekilde gözden geçirdiğimizde hiç aykırı olmadığını görmekteyiz.

Akupunktura göre her hastalığın kendine has bir psikolojisi vardır. Bütüncül bir yaklaşımla bizlere insanın tek tek organ ve organellerden oluşmadığını, her parçasının bütün içinde birbirleriyle bağlantılı olduklarını ve bu bütünlüğün muhafaza edilerek hastalıkların kalıcı tedavisinin mümkün olabileceğini göstermektedir.

Akupunktur mevcut ortodoks tıbbının rakibi değil tamamlayıcısıdır. Bugün ABD’ de 4 yıllık fakülte eğitimi ile hekim olmayanların da akupunktur yapmasına imkan tanınmıştır.

Rusya’ da her biri 1000-1500 sayfalık binden fazla akupunktur kitapları yayamlanmıştır. Birbuçuk milyar nüfuslu Çin’ de ise hayat standartları düşük olmasına rağmen insanların çok sağlıklı olmalarının altında yatan gerçeklerinden birisi akupunktur olmalıdır.

Sonuç olarak akupunktur insan sağlığına hizmet eden en etkili en zararsiz en ekonomik, sonuçları hızlı görülen ve de insan genetiğine etki edebilen bir tedavi metodudur.

Akupunktur ile farklı organ ve sistemleri tutan 200 den fazla çeşit hastalığı tedavi etmek mümkündür.

Ozon (O3), üç adet oksijen atomunun birleşiminden meydana gelen bir gaz molekülüdür. Oksijen havada O1,O2 ve O3 formunda bulunmaktadır. Güneş ışınları O2 yi O3′ e çevirmektedir. Biz tedavilerimizde kullandığımız O2 yi Ozon Jenaratörü vasıtasıyla O3′ e çevirip kullanmaktayız.
Ozon tedavisi 160 yıldır tıbbın hizmetindedir. Ortodoks tıbbına alternatif ve tıbbın çözüm bulamadığı pek çok hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır.
Güçlü bir immün modülatör. İnsan vücudundaki 2000′ den fazla reaksiyonu hızlandırmaktadır. Güçlü antibakteriyel, antiviral ve antifungaldir. Kanın O2 düzeyini arttırmakta ve hücrelere daha fazla oksijen ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.
Kılcal damarları açarak iyileşmeyen yaraları iyileştirebilmektedir. Tıbbın her dalında rahatlıkla kullanılabilen, ekonomik, etkili ve güvenilir bir uygulamadır. Aynı zamanda ortodox tıbbındaki uygulamaların etkinliğini de arttırabilmektedir. Antiaging özelliği sayesinde dokuları ve organizmayı gençleştirmektedir.
Medikal Ozon Kullanılan Durumlar

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gereken durumlarda
Kronik yorgunluk sendromu ve Fibromiyalji
Her tip romatizmal ve ağrılı hastalıklarda
Vücud direncini arttırmada ve uyku sorunlarını gidermek için
Her tür Alerjik durumlarda
Otoimmün hastalıklarda
Şeker Hastalığı
Anti aging, selülit ve kilo problemlerinde
Lokal yağlanmalarda
Barsak enflamatuar hastalalıklarında
FMF, Chrohn, Çölyak ve spastik kolon hastalıklarında
Karaciğer yağlanması ve sarılık tedavisinde
Migren ve nöropotik ağrılarda
Yara ve yanık tedavilerinde
PRP İle birlikte yüz estetiği ve diğer uygulamalarda


Hacamat: Sağlığı korumak veya tedavi amacıyla vücudun belirli yerlerinden kan almaktır.
Hacamat uygun zamanda ve teknikle yapıldığında vücutta biriken toksin ve ağır metal içeren kanın alınma tekniğidir. Hz. Muhammed (S.A.V.)’in kuvvetli sunnetlerindendir. Gerek koruyucu hekimlik uygulaması olarak gerekse hastalıkların tedavisinde çok etkili ve rahatlatıcı bir tedavisi yöntemidir. Bel ve boyun fıtığı, romatizmal hastalıklar, kanser, baş ağrısı, tansiyon ve kalp hastalıklarının olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde etkilidir. Gerçek anlamada detox uygulamasıdır. Hacamatın en uygun olduğu günler Hicri takvim aylarının 17-19-21. Günlerinin pazartesi- Salı ve Perşembe ile çakıştığı günlerdir. Bu günlerde yapıldığında etkisi artar.

 
İnsan sağlığı, barsak florasındaki faydalı bakteri miktarı ile düz orantılıdır. Faydalı bakteriler sindirim sisteminin en önemli kısmıdır. Seratonim hormonunun yüzde 80 i bu bakteriler tarafından üretilir. Faydalı bakterilerin yerine zararlı bakteri, mantar ve virüsler işgal ederse kronik hastalıkların oluşumundaki en önemli sebebi bünyemizde taşımış oluruz.

Yine zararlı floranın salgıladığı toksinler kana karışarak bilinen bütün kronik hastalıkları besler. Bu yüzden barsak temizliği flora restorasyonu detoks basamağında ve kronik hastalıkların tedavisinde 1. sırada yerini almalıdır.

Fitoterapi bitkilerle tedavi demektir. Fitoterapide kullanılan bitkiler ilaç formunda olup kombinasyonlarla kullanılır. Standart dozları vardır. Eczane raflarında bulunan ilaçların %40 da bitkisel orijinlidir.

Fitoterapinin ortodoks tıbbının yetersiz kaldığı durumlarda ve kronik hastalıklarda uzmanlarınca kullanıldıklarında hasta tedavilerinde ciddi bir alternatif olduğu görülür.

PRPC (Platered Rich Plasma) Trombasit hücrelerinden zengin kan demektir. PRP uygulamasında kişinin kendi kanından elde edilen platelet hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plasma kullanılır. Doku hasarı ve yenilenmesinde, organ disfonksiyonlarında kas eklem hastalıklarında ve estetik de oldukça etkili bir yöntemdir.

Ağrı tedavisi ve doku iyileşlesi için kullanılan, etkinliği kanıtlanmış tıbbi bir yaklaşımdır. Cihazın bünyesindeki mıknatısların itkisiyle dolaşım hızlandırılarak hedef hücrlerin oksijen ve besin emilimleri artırılır. Bu yolla hedef bakterilerin toksinlerden arınması ve daha sağlıklı çalışması sağlanabilmektedir.

Lazer terapi, dokuya yüksek miktarda ışın yüklemesi yaparak uzun süreli doğal iyileşmeyi tetikleyen, enerji açısından yüksek ışınla tedavi yöntemidir.

Kullanıldığı Alanlar

  • Karpal Tunel Sendromu
  • Epikondilit (Tenisçi Dirseği)
  • Romatoid Artrit (İltihaplı Romatizma)
  • Sırtağrısı ve Fibromyalji
  • Bursit
  • Omuz Eklemi Hastalıkları
  • Diz Eklemi Hastalıkları
  • Boyun ve bel fıtığı
  • Kalça tutulması (Kireçlenme)
  • Kas ağrıları